Daleszyckie Złote Wagi rozdane

Złote Wagi to honorowe nagrody przyznawane od kilku lat przez Miasto i Gminę Daleszyce za inspirowanie i promowanie osiągnięć w dziedzinie przedsiębiorczości oraz twórczości artystycznej, a także upowszechnianie i ochronę kultury.

560c5b746d65e_p

Człowiekiem Roku został ksiądz Bogusław Bochenek, proboszcz parafii Kaczyn. Doceniono wysiłek księdza na rzecz budowy plebanii w Kaczynie i rozbudowy tamtejszego ośrodka pomocy Caritas.

Czytaj więcej na stronie Echa Dnia

Sylwester 2015! Last Minute!

Specjalna oferta na powitanie Nowego Roku! Serdecznie zapraszamy do Kaczyna na doskonałą zabawę przy muzyce rozrywkowej. Leśne otoczenie, oświetlana wiata grillowa z miejscem na ognisko oraz doskonała polska kuchnia zapewnią miłe wspomnienia. Zapraszamy do 2 klimatyzowanych sal. Na życzenie miejsca noclegowe. Wszystko w wyjątkowej cenie! Szczegóły pod numerem tel. 882-632-828.

6107145_s

ZWIĘKSZENIE KONKURENCYJNOŚCI „FUNDACJI POMOST”

Informujemy, iż w rezultacie zakończenia realizacji proj: ZWIĘKSZENIE KONKURENCYJNOŚCI „FUNDACJI POMOST” POPRZEZ DYWERSYFIKACJĘ USŁUG NA TERENIE OŚRODKA W KACZYNIE uruchomiliśmy następujące usługi:

  1. Całoroczna obsługa hotelowa  turystów  oraz zorganizowanych grup wycieczkowo-kolonijnych do 140 osób w 5 murowanych domkach campingowych oraz pokojach o podwyższonym standardzie w budynku głównym.
  2. Usługi cateringowe.
  3. Organizacja imprez okolicznościowych do 100 osób z możliwością noclegu.

Załącznik PDF: ZWIĘKSZENIE KONKURENCYJNOŚCI FUNDACJI POMOST

loga_eu

„Powrót do korzeni” – obóz kolonijny dla Polonii

Na zaproszenie Fundacji Pomost grupa 120 dzieci (100 dzieci polonijnych i 20 dzieci polskich) z Archidiecezji Mińsko-Mohylewskiej z Białorusi wypoczywa w Ośrodku Kolonijnym w Kaczynie k. Kielc. W ramach projektu „Powrót do korzeni” – obóz kolonijny dla Polonii z nauką języka polskiego, dofinansowanego w ramach konkursu „Współpraca z Polonią i Polakami za Granicą w 2014 r.”

kaczynW trakcie 14-to dniowego turnusu organizowane są wycieczki w Góry Świętokrzyskie, do Parku Jurajskiego w Bałtowie, do Kielc, Świętego Krzyża, Krakowa i Wieliczki, a także wyjścia na basen w Morawicy oraz w Krakowie, ogniska, spacery, zajęcia kulturalno-oświatowe i wiele innych atrakcji. Funkcję integracyjną i poznawczą pełnią też warsztaty hobbystyczne, zabawy integracyjne, ogniska, zajęcia sportowe, zajęcia z kreatywności, pogodne wieczorki.

Ważnym elementem programu są zajęcia edukacyjne z języka polskiego, z historii, kultury i tradycji Polski oraz formacja duchowa. Uczestnicy polonijni mają możliwość poznania rówieśników z Polski, którzy również odpoczywają w Ośrodku w Kaczynie.

Dzieci odjeżdżając do domu otrzymują różne upominki i nagrody. Zgodnie potwierdzają, że pobyt w Kaczynie będzie dla nich inspiracją do odkrywania własnych korzeni i zawsze chętnie wracać będą do Polski, a szczególnie na świętokrzyską ziemię.

Projekt realizowany jest we współpracy z Fundacja Pomost, Caritas Kielecka i współfinansowany przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych w ramach konkursu „Współpraca z Polonią i Polakami za granicą w 2014 r.”