Dlaczego Kaczyn?

Nowoczesny ośrodek wypoczynkowo-rekreacyjny w Kaczynie położony u podnóża Gór Świętokrzyskich w malowniczych lasach na skraju Cisowsko-Orłowińskiego Parku Krajobrazowego oraz rzeki Belnianki.Ten kompleks turystyczny znajduje się w gminie Dalszyce, 12 km od Kielc. Do Państwa dyspozycji mamy 3 ha terenu rekreacyjnego oraz budynek główny z 5 pokojami wieloosobowymi, mogących pomieścić w różnych konfiguracjach 40 Gości oraz 5 w pełni wyposażonych murowanych domków. W każdym z domków na 2 kondygnacjach oddajemy do Państwa dyspozycji 4 pokoje. Pokoje według preferencji 1, 2, 3, 4 osobowe. Każdy domek zapewni nocleg 20 Gościom. Na piętrze do dyspozycji pełen węzeł sanitarny. W budynku głównym mieszczą się 2 klimatyzowane sale wielofunkcyjne, które doskonale nadają się nie tylko na przyjęcia okolicznościowe, ale także na szkolenia i spotkania biznesowe. Sale wyposażone są w niezbędne multimedia i mogą pomieścić kolejno 100 i 80 Gości. Ośrodek może zapewnić jednoczesny nocleg dla 120 Gości.

panorama_duza_przycieta (1)

W przestrzeni rekreacyjnej ośrodka znajdują się tereny do spacerów, obszerny parking, wiata grillowa wraz z paleniskiem na ok. 100 osób, boisko do gry w piłkę nożną, ręczną, siatkówkę, koszykówkę oraz badmintona. W budynku głównym kącik rekreacyjny do gry w stacjonarne piłkarzyki i tenisa stołowego oraz kącik kawowy, gdzie można przygotować gorące napoje oraz poczytać bieżącą prasę. Do dyspozycji gości sala tv oraz nieograniczony dostęp do internetu.

Menu obfituje w dania kuchni polskiej z akcentem regionalnym. Na życzenie Gości przygotowujemy indywidualne menu. Jadalnia na 100 osób znajduje się w budynku głównym.

W niedalekiej odległości dostępne takie atrakcje jak: leśne ścieżki rowerowe oraz spacerowe, idealnie nadające się także na Nordic Walking, stadnina koni, park linowy, poligon paintballowy, ścianka wspinaczkowa, naturalny zbiornik wodny z wypożyczalnią sprzętu wodnego i doskonałymi warunkami do wędkowania. Dopełnieniem okolicznych atrakcji są aqua parki i stoki narciarskie o różnym stopniu trudności. Gmina Daleszyce posiada wiele cennych zabytków i skarbów natury. Zachęcamy do odwiedzenia ruin młyna wodnego na rzece Belniance oraz Dworu Biskupów Krakowskich w Słopcu i rezerwatu Białe Ługi. Przebiegające przez gminę Daleszyce szlaki turystyczne żółty i niebieski oraz ścieżka dydaktyczna “Cisów – Góra Września – Daleszyce” stanowią doskonałą bazę do prowadzenia edukacji ekologicznej.

Kaczyn to enklawa ciszy i czystego powietrza.

Jesteśmy otwarci na przyjęcie osób niepełnosprawnych.

Historię ośrodka oraz okolicznej parafii ciekawie opisał Władysław Burzawa http://www.niedziela.pl/wydruk/18863/nd